Дмитро Булатов розповів про тортури, Медведчука та ЦРУ

Лідер Автомайдану розповів на прес-конференції у литовській клініці про катування, Медведчука і своє самопочуття

Викрадення відбувалося в Києві на розі Закревського і Маяковського (масив Троєщина). Я чекав біля дороги, мене підхопили і запхали в мікроавтобус, там декілька разів сильно вдарили по голові.

Мене привезли у якесь місце – там було лише дерев’яне ліжко. Одягнули окуляри для плавання і попередили, щоб їх не знімав. Коли намагався зняти - били по голові. Залишили відро для туалету.

В перший день мені на обличчя поклали мокру ганчірку і почали лити воду, я почав захлинатися. (Нагадаємо, катування водою стало широко відоме під час розслідування зловживань у в’язниці Гуантанамо. Вперше цей вид катувань застосовувала іспанська інквізиція у середньовіччя. Застосування цього виду тортур було визнано військовими протиправним – Еспресо.TV)

Потім були допити щодня. Під час катувань мене били небагато, але дуже сильно і професійно. Здається, це робила людина, яка займалась єдиноборствами.

Мені здається, що викрадачі - це російський спецназ, вони весь час говорили лише російською мовою. До мене приходили завжди двоє.

Після тортур сказали, що виколють око. Потім порізали мені щоку. Сказали, що відріжуть мені вухо. І почали щось робити з вухом – не знаю, скільки, але частину правого вуха вони відрізали.

Усі допити знімали на відео. Найбільше їх цікавило, хто фінансує Автомайдан, скільки дає грошей американський посол, які у нас з ним відносини, хто нам віддає накази. Мене змушували говорити на камеру, що я американський шпигун, агент ЦРУ, що мене спеціально готували для Автомайдану.

Їх також цікавили наші поїздки до Межигір’я, до Віталія Захарченка і Віктора Медведчука. Особливо цікавило, хто приймав такі рішення і, зокрема, хто давав наказ ламати паркан Медведчука. Питання майже весь час були одні й ті самі, але мені не вірили і допитували далі.

Я не можу звинувачувати Медведчука ні в чому, але під час допитів мене дуже багато розпитували саме про Віктора Медведчука. Ним цікавилися більше, ніж поїздкою до резиденцій Віктора Януковича чи Віталія Захарченка.

В один з останніх днів мене поставили на коліна, сказали, що будуть розпинати, і приб’ють цвяхами до дверей. Потім били палицею по рукам и ногам, в одні й ті ж місця. Здавалось, що вони хочуть мене вбити.

Потім одягнули мішок на голову, кудись повезли в мікроавтобусі. Їхали близько години, потім викинули у лісі. Як виявилось, неподалік від села Вишеньки. На вулиці було дуже холодно, одягу в мене було небагато. Добре, що була термобілизна, тепла кофта. Я пішов, багато разів падав, довго йшов, поки дістався до села.

Я багато займаюся спортом (вейкбординг и т.д.), не вживаю наркотиків і практично не п’ю алкоголь. Вважаю, що лише моя висока фізпідготовка дозволила мені це все витримати, пережити тортури і не замерзнути на 25-градусному морозі.

Люди, до котрих я стукав у хату, казали, що викличуть міліцію, а я просив не робіть цього. Що міліція заодно з тими, хто мене бив, і якщо вони дізнаються про мене, зі мною знову щось трапиться.

Вже у лікарні «Борис» мене переслідували жахливі видіння, коли я спав. Коли мене зашивали, поруч стояв Віталій Кличко. Через день я почув себе значно краще. Почали приходити друзі, мама. Відчув себе бадьоріше. Вирішив записати відео, щоб знали, що зі мною все гаразд. Але зразу прийшло багато відвідувачів. Мені стало погано й мене повезли в реанімацію.

Міліція, яка приїхала в «Борис» – я боявся, що вона мене в такому стані забере. Єдині кому я довіряв – Порошенко, Кличко і Ярема, котрі там були.

Я досі не можу спати без заспокійливих – перед очима страшні спогади і видіння. Мені важко читати і тому я нічого не пишу у «Фейсбуці», іноді у мене розпливається усе перед очима, мене переслідує головний біль і запаморечення, іноді нудить. Коли стане краще - я зможу коментувати.

Мої руки прибивали цвяхами до дошки, але на сьогоднішній день моторика рук працює, хоча й тяжко згинати і розгинати пальці. Мені зараз тяжко здороватись за руку, боляче. Коли розпинали – обіцяли, що руки мені відіб’ють.

Дивлячись на свої руки, здається, що вони заживають. Лікарі кажуть, що все буде добре.Коли розпинали – мені казали, що зроблять це так, що не пошкодять зв’язки. Мене це не дуже втішало, але зараз, повертаючись до цього, я розумію, що мене катували професіонали.

Я чув, що говорять і пишуть, ніби мене ніхто не бив, а я фарбою малювався. У мене зараз є диск – учора мене лікар фотографував з різних сторін. Я можу передати журналістам ці фото.

Призначена судово-медична експертиза. Її результати потім оприлюднять і для української сторони, і для європейської.

Автомайдан почав працювати виключно за власні кошти. Потім ми оголосили про створення громадської організації – вона повністю легальна, а також про збір коштів. Можемо потім опублікувати свій звіт про витрати.

Я багато разів відмовлявся від допомоги політиків, щоб Автомайдан лишався незалежним. Пропонували допомогу й різні фонди.

Лікарі кажуть, що збільшена печінка. Рани не кровоточать, хірургічне втручання не потрібне. А необхідні затишок і спокій.

espreso.tv

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Комментарии ( 2 )

Βячеслав Κозлов Чт, 2014-02-06 22:14

Досталось парню крепко...
Здесь фото последствий издевательств:http://www.radiosvoboda.org/media/photogallery/25255303.html

Dhoine Чт, 2014-02-06 21:23

Боже, кому ты нужен, клоун.


Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.