"Геркулес" втрачає силу?

Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів потрапив у зону ризику. Ще донедавна Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів, відомий торговою маркою "Геркулес", був одним з лідерів серед виробників сухих сніданків в Україні. Чому був? Бо, зважаючи на стиль та методи управління нинішнього керівництва, п’ятірку перших підприємство ризикує скоро залишити

НКХП чекає банкрутство?

Протягом останніх десяти років підприємство пройшло складний шлях. З 2007 року його цілеспрямовано банкрутили, врешті реогранізувавши з державного підприємства в філію філія Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗК). Внаслідок реорганізації в 2011 р виробництво на комбінаті впало в 4 рази, більше 300 чоловік втратили роботу, а районний бюджет (який на 40%) наповнювався саме за рахунок комбінату хлібопродуктів, поніс значні втрати.

Співпраця з німецькою фірмою Наnnе сприяла тому, що Новоукраїнський КХП став сучасним підприємством, оснащеним модернізованим устаткуванням для виробництва (переробки) круп та пластівців. Використовуючи найсучасніші технології та обладнання європейських та світових компаній, що на сьогодні не мають аналогів в Україні, підприємству вийшло на лідерські позиції в галузі.

фото сайту ДПЗК

Але тепер знову опинилося перед загрозою, фахівці не виключають і перспективи банкрутства. Бо, зважаючи на стиль та методи управління нинішнього керівництва на чолі з Валерієм Кучеренко, п’ятірку перших підприємство ризикує скоро залишити.

Фактор ризику

Втім, це тільки з великими підприємствами у Кучеренка така «провальна» специфіка. Валерій Олександрович майже не з’являється на територію підприємства, лише кілька разів на місяць. Натомість підприємством «керує» заступник головного бухгалтера, а також невідомі робітники, що не входять до штату працівників. Практика такої «роботи» для пана Валерія є не новою, адже він і раніше відзначався імітацією роботи, будучи керівником філії ПАТ «ДПЗКУ» Кіровоградський КХП №1 та ДП «Коростишівський спиртовий завод», завівши ввірені йому підприємства в боргову кабалу.

Сімейний бізнес

Загалом же, і Кучеренко, і його дочка та син, успішні підприємці.

Син – Ярослав Кучеренко є засновником підприємства: «Яромирмаш», керівником Червоненського заводу продтоварів. Дочка Олена – має пряме відношення до компаній «Яромир», «Суворова», «ЕРМА-1». І що характерно – у батька, і у дітей повністю співпадають напрямки роботи: виробництво спирту, переробка зернових (зокрема, і переробка на спирт). Сприяння в організації роботи за давньою структурою корупційних схем забезпечує міцний зв'язок з політичними авторитетами.

Менший Кучеренко – Ярослав - був помічником у народних депутатів – Олега Антипова (БЮТ, 5 скликання); Олега Новікова (Блок «Наша Україна — Народна самооборона», 6 скликання). До речі, Кучеренко-батько теж був помічником нардепа Антипова. Втім, особисто Валерій Олександрович, хоч і мав відношення до політичної роботи, на ній «не горів». У 2010 році прес-служба Житомирської облради назвала його в числі найзатятіших прогульщиків – будучи депутатом від місцевого БЮТ, Валерій Олександрович не відвідав ні одного засідання!

Зв'язок з БЮТ підтримується і на рівні Києва. В 2015 році Олена Кучеренко отримала у приватну власність під будівництво по вул. Щорса 11 в Києві 10 соток. Причому, клопотала за те, щоб Олена Кучеренко таки отримала землю в столиці, Тетяна Іванівна Меліхова, депутат Київської міської ради VIII скликання (фракція “Всеукраїнске об’єднання “Батьківщина”), член постійної комісії міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Яка доля НХКП

З 2015 року, коли директором підприємства став Валерій Кучеренко, почалися складні часи для комбінату хлібопродуктів: переробка знизилась до 1/3 всіє технологічної можливості підприємства, внаслідок повністю зупинена робота відносно збільшення асортименту продукції та збереження якості товарів; не проводяться роботи з підтримки виробничого обладнання в необхідному технологічному стані; присутня тенденція скорочення висококваліфікованого персоналу працівників. Розпочалися масові звільнення, на деякий час підприємство просто зупинилося, причому в найгарячишій період збору врожаю. Охороняти об’єкти підприємства найняли приватну охоронну фірму.

Все це вплинуло на співпрацю з стратегічними партнерами комбінату, зокрема, з китайською корпорацією ССЕС, що зацікавлена в закупівлі великого об’єму круп’яної продукції, але наразі підприємство не в змозі забезпечити необхідний обсяг виробництва.

Цікаво те, що майже кожна нова посада пана Кучеренка, має приблизно однаковий «сценарій» розвитку. Підприємство під нього «готують», заходить він на посаду, вступаючи в конфлікт з колективом, врешті, підприємство знову опиняється перед перспективою приватизації. Надаємо, в лютому 2017, шуму наробила заява керівника Державної продовольчо-зернової корпорації Олександра Григоровича, в якій тема приватизації прозвучала. Чим ввела в шок згадану вже корпорацію ССЕС, яка позичила ДПЗК $1,5 млрд.

Кучеренка просунули на НХК для підготовки об’єкта під приватизацію?

Ліза Ярошенко, видання "Висновки"

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.