Руками Гавриша Державний зерновий концерн намагається рейдернути корупціонер – рецидивіст Максим Мартинюк

reidery2.jpgОдіозне призначення Гавриша на посаду голови «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ)обростає новими подробицями. Виявляється рішення про призначення лобіював особисто Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України. Мартинюк відомий також за прізвиськом Макс Бакс. За ним тягнеться довга історія шахрайств та звинувачень у корупційних схемах.

Хто такий Мартинюк?

Мартинюк Максим Петрович, народився 24 квітня 1977 року в Одесі. З 1982 року жив у Вінниці. В 1993 – 1998 роках навчався на економічному факультеті ВДСГІ за спеціальністю «Менеджмент організацій». Одночасно в 1997 році здобув освіту за спеціальністю «Правознавство» (диплом молодшого спеціаліста). З 1998 по 1999 роки працював головним спеціалістом – юристом Вінницького райвідділу Пенсійного фонду України. З 2000 по 2003 роки працював старшим викладачем кафедри менеджменту Вінницького підрозділу Європейського університету. З 2004 року - голова правління ВАТ «Проектно – вишукувальний інститут «Вінницяводпроект». З 2009 по 2010 роки –начальник управління охорони водних ресурсів Мінприроди України, а згодом першим заступником начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області. З 01.04.2011р - директор Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради і вже відкрито – член команди Володимира Гройсмана. В 2014 коли вінницька команда почала перебиратися до столиця. Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/groysman-zabrav-v-kiyiv-direktora-departamentu-arhitekturi-martinyuka--10320892.html У березні 2014 року Мартинюк стає спочатку першим заступником, а потім головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Саме ця структура вважається однією з найкорумпованіших державних органів. ДАБІ затверджує дозволи на будівництво та здійснює державний контроль за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів та правил тощо.

У лютому 2017 року народний депутат член міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Віталий Купрій з трибуни Верховної Ради оприлюднив інформацію, прямо назвавши Мартинюка шахраєм та корупціонером.

Гавриш – частина корупційних схем Мартинюка?

Купрій розкрив корупційні схеми Мартинюка в «Держгеокадастрі», за якими той сам надавав землю за непрозорими умовами і примушував робити це своїх підлеглих. За інформацією нардепа було організовано службове розслідування. Солом’янським управління поліції Головного управління Нацполіції в Києві було відкрито кримінальне впровадження по відношенню Максима Мартинюка та Олега Цвяха(виконуючий обов'язки голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в 2016).Їх обвинуватили в організації торгівлі посадами в Держгеокадастрі та незаконних звільненнях незручних співробітників. Справа була відкрита за статтею 172 частина 1 УКУ, яка передбачає грубі порушення законодавства про працю. Інші епізоди справи були прикриті авторитетом прем’єр-міністра.

Мартинюка також звинувачували в афері на 14 млн доларів, яку вони провернули разом з арештованим потім головою фіскальної служби Романа Насірова http://aferist.org/maksim-petrovich-martynyuk-proxodit-po-delu-romana-nasirova/. Чому Мартинюк при такому послужному списку махінацій досі посідає керівні посади пояснюється лише одним – він член команди Вінницьких. Як, втім і Дмитро Гавриш. Вони не раз пересікалися в міністерських та урядових коридорах, особливо в «дозвільний» період, коли Мартинюк був головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а Гавриш під патронатом екс-кримінального авторитета та екс-нардепа від Партії Регіонів Володимира Прудивуса (теж вінницький) закінчували махінацію з банкротством компанії «Мостобуд», отримавши в результаті більше 40 млн грн чистого прибутку.

До речі, у Прудивуса (У якого Гавриш працював з 2004 року) з Мартинюком ще й «бурштинові» стосунки. В сфері компетенції Мартинюка Держгеонадра – яка видає дозволи на розробку корисних копалин. А Прудивус тримає бурштиновий бізнес у руках вперто – зі зброєю в одній руці. В 2014 році Прудивус засвітився на бурштинових розборках, особисто очоливши загін озброєних людей.

Мартинюку «поперло» в команді Гройсмана

Показово, що статки чиновника Мартинюка почали зростати з початку перебування на державних посадах.

Більше всього нерухомості родина першого заступника Мінагропрод має у селі Студениця Тиврівського району, звісно, на Вінниччині – більше 10 ділянок загальною площею 36 000 кв. м. Це невелике село, де мешкає 41 людина. Знаходиться у яру недалеко від Південного Бугу. Скупив земельні ділянки та будинки в селі. Навіть купив одну хату разом з бабусею, то їздив з нею, щоб виписати.

Максим Мартинюк створив тут зону відпочинку, куди, за словами місцевих, приїжджають і прем’єр-міністр і інші величини нинішнього уряду. На величезній ділянці є річка, ставок.

Родина Максима Мартинюка живев Києві, в Пущі Водиці в квартирі площею 159,7 квадратних метри, начебтозареєстровануна іншу людину. Ще має квартиру в 60 м кв, та окремо - квартира для тривалого перебування (на нього виділяються кошти з держбюджету).З цінного майна Максим Мартинюк задекларував картину українського художника Ярослава Присяжнюка, японську графіку ІІ половини ХХ століття та ікону XVIII століття. Його дружина, Ірина Мартинюк, задекларувала ікону ХVI-ХVII століття та гіроскутер. З транспортних засобів перший заступника міністра аграрної політики має Range Rover Evoque 2013 року випуску. Джерело: vlasno.info

Відповідно до декларації, Максим Мартинюк людина середнього прибутку. Не те, що його дружина – талановита бізнесвумен. Дружина аграрного очільника Ірина Мартинюк має три підприємства: агентство нерухомості «121 РіелЕстейт», «ІВМ-Інвест» та «Сам-Сервіс». На посаді першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк отримав заробітної плати за 2016 рік – 193 098 гривень. Ірина Мартинюк від зайняттям бізнесом за минулий рік заробила – 992 705 гривень. З грошових активів Максим Мартинюк задекларував 10 000 доларів, активи у дорогоцінних (банківських) металах – 244 946 гривень. Ірина Мартинюк має 550 000 гривень, 20 000 євро та 490 000 доларів. У банках Максим Мартинюк тримає 95 185 та 19 946 гривень. Разом всі грошові активи Максима та Ірини Мартинюків складають 14 540 524 гривень або 558 843 доларів.

Навіщо вінницьким Зерновий концерн?

Фонд держмайна планує в 2017 році продати три державних компанії: Аграрний фонд, Державну продовольчо-зернову корпорацію і Об'єднано гірничо-хімічна компанія. За розрахунками Фонду держмайна Зернова корпорація буде виставлена на продаж за приблизно 1,5 млрд грн. Це при тому, що на рахунках ДПЗК в Укрексімбанку розміщено 1,5 млрд дол кредиту китайської корпорації CCEC під державні гарантії, з якого Зернова корпорація отримує стабільний прибуток.

Гавриш, який називає себе кризовим менеджером, а по суті є бригадним вінницьких, організовує підприємства під продаж (зазвичай, через банкрутство).

Не зайвим буде нагадати, що практично одночасно, Мартиненко задовольнив прохання екс-регіонала Прудивуса призначити ще одну свою людину Юрія Лучечка виконуючим обов’язки директора Укрспирту. І звернувся до Верховної Ради дозволити приватизацію ДП «Укрспирт».

Вінницькі гребуть під себе аграрний сектор.

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.