Через гру до громадянської активності

1_1.jpg

Навіяла певні думки методика форум-театру, яку у Слов’янську в липні розвивали джокери Анна Гладка і Марія Ворончук.

3.jpg

За допомогою цієї методики, яка передбачає елементи громадянської та соціальної освіти, репетиції активізму, створюються умови для навчання небайдужих мешканців, є можливість привертати увагу до гостро соціальних проблем, розбирати, осмислювати різні історії в тих чи інших конфліктних ситуаціях, а потім визначати тему постановки, для оприлюднення. Такі теми передбачають, щоб сцена закінчувалася піком конфлікту з елементами насильства або іншого беззаконня. Глядачі мають можливість перетворитись на того чи іншого актора, з урахуванням певних правил, замінивши одну з ролей, для того, щоб змінити ситуацію так, аби вона перестала бути небезпечною для жертв конфлікту, та щоб в ідеалі такого конфлікту уникнути взагалі.

2.jpg

Це підштовхує не тільки до аналізу, опрацюванню конфліктної ситуації, а й сприяє набуттю досвіду, навичок прояву особистої ініціативи захисту прав людини. Відомо, що Ч. Ліксон казав, «конфлікти – це норма життя. Якщо у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс». «Актори-учасники» театру, звернули увагу, що форум-театр, це саме життя з його конфліктами, де ми зав’язуємо якісь події, справи, розвиваємо їх, доводимо до кульмінації, а розв’язка на жаль буває різна, або раболіпно пригноблена чи законно обґрунтована і не байдуже вибудована. А хто повинен це робити? Змінювати те, що не подобається?

Згадуються рядки:

«Ентузіазм долає перепони. Бажання щось змінити-завжди виклик.
А більшість упирається і стогне: «не заважайте жити як ми звикли!»

4_1.jpg

Тому все одно «весь світ – театр, а люди в ньому актори» можна через гру шукати те, що нас об’єднає для загальних справ і розуміти, що ми живемо у світі, де сонячне світло порозуміння часто заступають темні хмари образ, холодний вітер підозр, блискавки конфліктів. Як зберегти прекрасну погоду в нашій душі, жити в мирі і радості? Як не «змокнути» під дощем нерозуміння і як допомогти в цьому іншим? І поки є у нас пульс, будемо пам’ятати, протистояти будь-якому насильству, це справа громадян, це сміття, яке треба виносити з дому. А для цього, граючи, через репетиції і вистави можна тренуватись.

5_0.jpg

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.