Для тих, хто вагається з визначенням управління багатоквартирного будинку

1_0.jpg
Складається враження, що багатьом співвласникам в’їлася, а інші народилися з «радянсько-ЖЕКівською прошивкою». Час «народжувати» ментальність власника, і дбати про свою власність гуртом. І тут на приклад спливає не дуже приємне слово «ремонт». Поточні ремонти треба вводити в склад кошторису на управління будинку та слідкувати, як це може компенсуватися державними цільовими програмами. А кошти на капітальний ремонт управитель, згідно закону, накопичує на окремому рахунку. Кошти такого рахунку є власністю співвласників багатоквартирного будинку (БКБ) та використовуються виключно за цільовим призначенням.

Усвідомлюємо, що кошти, які за рішенням співвласників накопичуватимуться на капітальний ремонт будуть обкладатись податком на прибуток 18% та ПДВ – 20%, а значить, що з кожної гривні майже 40% підуть вже НЕ на капітальний ремонт. В разі зміни управителя при переведенні коштів на рахунок наступного управителя, той знову заплатить ПДВ та податок на прибуток. На жаль, законодавець жодним чином не подбав про збереження коштів і в податковому кодексі відсутні будь-які згадування про особливий режим оподаткування.

З огляду на вищевикладене, для захисту накопичень на капітальний ремонт стає очевидним вигідність створення ОСББ в будинку. Вже лише для того, щоб відкрити розрахунковий рахунок в банку та серед інших послуг управителя в договорі прописати друк квитанцій з вказанням рахунку ОСББ для накопичення коштів на капітальний ремонт. ОСББ, на відміну від ТОВ, ПП, ФОП (управителя) не є платником ПДВ та податку на прибуток. Таким чином кожна гривня буде накопичуватись саме на ремонти.

Ще однією, вже відомою перевагою на користь створення юридичної особи (ОСББ) є можливість приймати участь в міських програмах співфінансування та кредитування, адже наявність розрахункового рахунку спрощує та забезпечує повну контрольованість та прозорість всіх коштів на ремонти.

Отже, стає очевидним, створення ОСББ вигідно на всіх без виключення будинках. При цьому формою управління може бути передача повноважень управителю, або управління через статутні органи об’єднання, і зрозуміти таке:

1. Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» до відносин «внутрі» ОСББ (у тому числі визначення розміру внеску) відношення не має.

2. «Житлова послуга – послуга з управлення»" до ОСББ ніякого відношення не має. ОСББ послуг співвласникам не надає.

3. У ОСББ немає ТАРИФА. Тому Постанова КМУ №869 про формування тарифів до ОСББ відношення немає.

4. Розмір внеску в ОСББ залежить від квадратних метрів у власності і не залежить від поверху, факту проживання, статусу того, хто проживає тощо.

5. Пільг, субсидій ОСББ власникам не надає. Це відносини державних органів з фізичними особами в установленому законом порядку.

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.