Що буде, якщо не обирати управляючу компанію для БКБ?

1_1.jpg

Наразі в Україні відбуватиметься перехід від послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирним будинком.

Деякі громадяни замислюються, якщо конкурси з призначення управителів багатоквартирних будинків (БКБ) не будуть проводитися і співвласники будинку не будуть приймати рішення про визначення форми управління багатоквартирним будинком самостійно, хто ж буде забезпечувати належне утримання багатоквартирного будинку?
Та ті, хто і раніше, колишні ЖЕКи.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію (до 10 червня 2018 року) норм цього Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (у тому числі вивезення побутових відходів), до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними цим Законом. У разі якщо згідно з такими договорами передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.

Таким чином, договори на утримання БКБ та його прибудинкової території, укладені співвласниками зі старими ЖЕКами, продовжать діяти і ЖЕКи будуть продовжувати обслуговувати будинки до укладення співвласниками договору з управителем.

Проте, враховуючи той факт, що орган місцевого самоврядування (ОМС) втратив повноваження щодо затвердження тарифів на послуги з утримання багатоквартирних будинків, споруд та прибудинкових територій, ЖЕКи не зможуть підвищити тариф на утримання будинку і будуть вимушені обслуговувати будинки за ту вартість, що була затверджена ОМС до 10 червня 2018 року, а в деяких містах (наприклад, тому ж Слов’янську) ОМС збільшив тарифи, чомусь після 10 червня 2018 року.

З часом робота ЖЕКів буде неможливою через нестачу фінансування, а отже, вони самі будуть зацікавлені в отриманні статусу управителя багатоквартирного будинку, оскільки вартість послуги з управління є договірною та погоджується між співвласниками та управителем. А поки що, буде зменшуватися перелік послуг, відключатися місця загального користування, враховуючи зміни на ринку електроенергії, будуть обмінюватись, наприклад, такою інформацією:

123.png

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.