Що змінилося для співвласників багатоквартирних будинків?

1.jpg

На сайті Слов’янської міської ради була опублікована новина про призначення управителів для багатоквартирних будинків.

Тобто представники влади активізувалися. Це треба мати на увазі тим співвласникам багатоквартирних будинків, хто не створив ОСББ і не визначився з формою управління своїм будинком шляхом укладання договору про надання послуг з управління будинком, типовий договір якого затверджений Постановою КМУ №712 від 05.09.2018 р.

Здається, майже всі зрозуміли, що мешканці багатоквартирних будинків є співвласниками, і Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначає, що спільне майно багатоквартирного будинку – це і приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), і несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, і механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, а не тільки квартира. Турбуватися про це майно повинні співвласники. Для цього діє Закон України «Про житлово-комунальні послуги»,який набирав законної сили поетапно з грудня 2017 року,а окремі його норми введені в дію тільки з 10 червня 2018 року.

Станом на сьогодні діють норми, якими запроваджено та актуалізовано термінологію у сфері ЖКГ, розподілено обов'язки між органами державної влади та місцевого самоврядування, а також норми, що визначили порядок регулювання відносин у сфері управління багатоквартирними будинками.

Наступний етап – 1 січня 2019 року. З цього моменту вводяться в дію норми, які передбачають виплату пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, а також норми, що передбачають обов'язковість професійної сертифікації управителів.

Останній етап –1 травня 2019 року. З цього моменту вводяться в дію всі норми закону, в тому числі ті, що передбачають нарахування пені за несвоєчасну оплату житлових та комунальних послуг.

Відтепер житлово-комунальні послуги розподілено на житлові та комунальні. До житлових належить послуга з управління багатоквартирним будинком. Вона має надаватися управителями – фізичною особою – підприємцем або юридичною особою, яка за договором зі співвласниками буде надавати відповідні послуги.

Договори про утримання будинку, що були укладені до введення в Закону «Про житлово-комунальні послуги» дію (тобто до 10 червня 2018 року) зберігають свою силу до укладення договору з управителем. При цьому, в Законі чітко прописано, що договори продовжують діяти саме до моменту укладення договору з управителем. Якщо не укладається договір, існує можливість органу місцевої ради провести конкурс на призначення управителів для багатоквартирних будинків, в яких співвласниками не було прийнято рішення про обрання форми управління (створення ОСББ або самостійно обрано управителя). Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» встановлено відповідний порядок прийняття рішень. Якщо не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком, виконавчий орган місцевої ради зобов’язаний оголосити і провести такий конкурс у тримісячний строк з дня отримання протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя. Такі протоколи при сприянні УЖКХ можна отримати і задокументувати своє прагнення. Розумне воно буде чи ні – вирішують співвласники.

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.