Як визначити управителя багатоквартирного будинку

2.jpeg

Немало розмов виникає у зв’язку з «переформовуванням» форм управління багатоквартирними будинками (загальноприйнята абревіатура – БКБ). Набирає все більшої ваги і обертів поняття «управитель». Від поняття ЖЕК поступово співвласники відмовляються. Потихеньку йдуть процеси визначення управителів – тобто надавачів житлової послуги для кожного будинку.

Передбачається встановлення протоколом факту вибору управителя, потім – укладення з ним договору. При цьому ніхто, крім зборів співвласників, не може делегувати повноваження органам місцевого самоврядування (ОМС) обрати для будинку управителя (якщо вони самі не в змозі). Будь-які інші проведені конкурси фактично є незаконними, якщо не було рішення загальних зборів співвласників, що проводяться відповідно встановленої процедури. Підстав сплачувати за такі послуги немає, навіть якщо вони надаються. Вартість послуг з управління визначається виключно кошторисом, який є складовою договору, і обов’язково має містити детальний розрахунок витрат на утримання кожного конкретного будинку. Зрозуміло, що з часом робота так званих ЖЕКів буде неможливою через нестачу фінансування, а отже, вони самі будуть зацікавлені в отриманні статусу управителя багатоквартирного будинку, оскільки вартість послуги з управління є договірною та погоджується між співвласниками та управителем.

Проговоримо особливості діяльності управителів встановлені новим законодавством. Серед них – ціна послуги з управління багатоквартирним будинком. Вона погоджується сторонами та встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, та включає:

А. витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, крім витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги. А саме: газ, тепло, водопостачання, водовідведення, ел. енергія, вивіз сміття, у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем.

Б. винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін. Зміст суми винагороди управителя може бути не розкритим детально, але має бути зрозуміло та відомо, які витрати там знаходяться. Важливо і цікаво, що кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території є невід’ємною частиною договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Наскільки ця частина стане зрозумілою і “рідною” для співвласників залежить від них.

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.