Смолоскипна хода – чи варто остерігатися?

Усе більшої популярності на території України набувають смолоскипні ходи. У кожному місті всі давно вже знайомі з подібними заходами. Проте, ставлення та емоції щодо того існують украй протилежні.

MG_1564-1024x576_2.jpg

Для певної частини населення, яка складається переважно з людей, народжених за часів СРСР, смолоскипи під час урочистостей асоціюються одразу із різко негативними явищами. Противники часто звинувачують оганізаторів та учасників акцій у фашизмі, нацизмі тощо. Прихильники ж, у свою чергу, стверджують, що їхні марші нічого спільного із вищевказаними явищами не мають.

Звідки ж пішла традиція ходити зі смолоскипами? Який насправді сенс несуть у собі ці заходи?

Для того, щоб знайти відповіді на ці питання, слід звернутися до сторінок світової історії. Вперше про смолоскипи згадують не лише як про засіб для освітлення території у темну пору ще історики Давньої Греції. Тоді люди вірили, що світло відлякує злі сили від врожаю. Тобто, використовували вогні для охорони полів та насаджень. Пізніше вже з’явились змагання з бігу зі смолоскипами в руках.

referat-olimpiiskie-igry_2.jpg

Під час весільних церемоній римляни запалювали родинні вогнища. До речі, мюнхенське шлюбне агентство й нині пропонує своїм клієнтам смолоскипні процесії на честь молодят. А в англійській мові існує сталий вираз «to carry a torch», який означає «бути без тями закоханим».

Статуя Свободи, повна назва якої «Свобода, яка осяює Світ», піднімає над своєї головою смолоскип, який і є символом світла

А от щодо Німеччини, так слід зазначити, що смолоскипні марші були вкорінені там задовго до славнозвісної ходи 33-го року. І подібні заходи генетично не могли нести сенс нацизму, адже той виник та проявився значно пізніше.
На сьогоднішній день Німеччина влаштовує показові ходи із вогнями на честь людей, які зробили вагомий внесок у розвиток Бундесверу.

de4d7726f87945a37ff42801b7fbffda_0.jpg

Часто ми чуємо, що нічого спільного смолоскипна хода не може мати із Радянським Союзом. Але це не є правдою. Занурившись у видання преси тих років, можемо легко віднайти згадки про використання вогнів під час маршів, присвячених Дню Перемоги: у Керчі – з 1973 року, у Кореновську – кожного 7 травня. «Піонери Литви і НДР влаштовують спільні смолоскипні ходи», - пише «Піонерська правда» 70-х рр.

56261a7c555dd730d67b6236_1.jpg

У наші дні подібні ходи проводяться у місті Ізюмі Харківської області.

Що ж стосується сучасної України, то люди з активною громадянською позицією запалюють вогні під час свят, що стосуються становлення нашої країни як самостійної та незалежної держави та на честь історичних постатей, які вірно служили цим ідеям.

Отже, смолоскипи завжди використовувалися людьми різних епох, національностей та світоглядів. А це означає, що запалені вогні у всі часи супроводжували надзвичайно важливі для суспільства події. Люди продовжують вбачати у смолоскипних ходах символи сили, очищення та вшанування пам’яті. І нічого спільного з «міфами-страшилками» подібні заходи не мають.

Завжди з вами, пан Василь Wink

Все материалы раздела Блоги являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Блоги несут авторы материалов самостоятельно.
Если вы хотите стать автором и вести блог на нашем сайте вам необходимо выслать на электронный адрес редакции slavobyav@mail.ru свою контактную информацию: ФИО, телефон (для обратной связи) с пометкой «Блог» и мы дадим вам свободный доступ

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.