Верховна Рада впроваджує новий законопроект

Наприкінці березня Верховна Рада отримала для розгляду ще один законопроект, що стосується медичних послуг. Цього разу депутати пропонують заборонити аборти за власним бажанням жінки.

Суть законопроекту

Проект закону було внесено 27 березня 2017 року. Відразу на наступний день Верховна Рада оприлюднила текст документу на своєму офіційному сайті. Основна суть потенційного нововведення полягає у забороні жінці самостійно приймати рішення щодо штучного переривання вагітності. Винятком є ситуації, коли аборт показаний по медичним причинам (патології плоду чи вагітності, велика ймовірність смертності матері, гибель плоду), або якщо вагітність наступила в результаті зґвалтування.

Діюче законодавство ж гарантує жінкам право самостійно обирати народжувати дитину чи ні. Щоправда, аборт може виконуватись лише до терміну 12 тижнів.

Автор законопроекту — Дмитро Голуб — вже встиг зазнати різкої критики в свою адресу, однак рішення свого щодо просування цього законопроекту міняти не збирається.

Категоричними щодо права на аборт до сьогодні залишаються такі країни, як: Сирія, Ємен, Непал, Ірландія, Чилі, Оман, Ліван, ОАЕ. Сурові закони, котрі дозволяють виконувати штучний аборт лише в деяких ситуаціях, панують в: Індонезії, Венесуелі, Філіппінах, Ірані, Єгипті, Афганістані, Бангладеші, Гватемалі, Анголі, Ірландії.

В Польщі дозволяється переривання вагітності лише за умови медичних показань. А для того щоб позбутись ембріона в Ізраїлі потрібна згода медичної комісії.

Реакція суспільства

Хоча Верховна Рада ще не розглядала згаданий законопроект, однак в соціальних мережах та на форумах вже розгорілася палка полеміка з приводу цього питання. Традиційно, громадяни поділились на два табори: тих, хто “за” і тих, хто “проти”.

Свою думку на особистій сторінці висловив і доктор Євген Комаровський. Лікар категорично не схвалює такого рішення. Помилковою стане заборона абортів, скоріше за все позитивні рішення комісії і так будуть купуватись вагітними, і ситуація з нововведенням аж ніяк не зможе змінити поточний стан справ. Більш доречним стане навчання, роз'яснення та заходи, спрямовані на попередження небажаної вагітності.

Комаровський радить на противагу трьом мужчинам-ініціаторам зібратись трьом жінкам-депутатам та розробити зустрічний законопроект про чоловічу кастрацію, так як відповідальність лежить не тільки на жінці,а й на чоловіках.

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.