Стійкість до антибіотиків

Версия для печатиSend by email

Винахід антибіотиків та інших антимікробних препаратів змінило курс історії людства, але сьогодні їх ефективність знаходиться під загрозою. Якщо не вжити термінових захисних заходів, світ вступить в "постантібіотіковую еру", коли безліч поширених інфекцій більше не будуть піддаватися лікуванню і знову стануть приводити до летальних наслідків.

Тому працівники охорони здоров'я, громадянське суспільство і пацієнти повинні об'єднати зусилля, спрямовані на уповільнення процесу виникнення і поширення стійкості до лікарських препаратів, щоб обмежити її вплив сьогодні і зберегти досягнення в галузі медицини для майбутніх поколінь.

Стійкість до антибіотиків - це природний процес, при якому у бактерій з часом розвивається стійкість до препаратів, що застосовуються для боротьби з ними. У міру розвитку стійкості ефективність ліків поступово знижується і в результаті втрачається повністю.

Стійкість до антибіотиків є наслідком їх застосування без необхідності, протягом занадто короткого проміжку часу, в занадто малих дозах, прийом препаратів неналежної ефективності або ж проти захворювання, яке даний препарат не лікує. Для споживачів важливо розуміти, що антибіотики призначені для боротьби з бактеріальними інфекціями і не діють проти таких вірусних інфекцій, як грип або ГРВІ.

Використовувати антибіотики необхідно, тільки коли вони призначені лікарем, і завжди доводити лікування до кінця.

У сільському господарстві застосування в звичайному порядку антибіотиків на великому числі здорових тварин, наприклад для стимуляції росту, швидше за все, призведе до виникнення і розповсюдження бактерій, стійких до антимікробних препаратів, що в свою чергу спричинить виникнення стійких інфекцій як у тварин, так і у людей . Стійкі мікроорганізми, носіями яких є сільськогосподарські тварини, можуть передаватися людині через заражені харчові продукти, безпосередній контакт з тваринами або через навколишнє середовище.

Антибіотики є дорогоцінним ресурсом для кожного жителя планети. Ми повинні охороняти і відповідально використовувати його як будь-яке інше глобальне благо.

СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ'Я
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.