Стійкість до антибіотиків

Винахід антибіотиків та інших антимікробних препаратів змінило курс історії людства, але сьогодні їх ефективність знаходиться під загрозою. Якщо не вжити термінових захисних заходів, світ вступить в "постантібіотіковую еру", коли безліч поширених інфекцій більше не будуть піддаватися лікуванню і знову стануть приводити до летальних наслідків.

Тому працівники охорони здоров'я, громадянське суспільство і пацієнти повинні об'єднати зусилля, спрямовані на уповільнення процесу виникнення і поширення стійкості до лікарських препаратів, щоб обмежити її вплив сьогодні і зберегти досягнення в галузі медицини для майбутніх поколінь.

Стійкість до антибіотиків - це природний процес, при якому у бактерій з часом розвивається стійкість до препаратів, що застосовуються для боротьби з ними. У міру розвитку стійкості ефективність ліків поступово знижується і в результаті втрачається повністю.

Стійкість до антибіотиків є наслідком їх застосування без необхідності, протягом занадто короткого проміжку часу, в занадто малих дозах, прийом препаратів неналежної ефективності або ж проти захворювання, яке даний препарат не лікує. Для споживачів важливо розуміти, що антибіотики призначені для боротьби з бактеріальними інфекціями і не діють проти таких вірусних інфекцій, як грип або ГРВІ.

Використовувати антибіотики необхідно, тільки коли вони призначені лікарем, і завжди доводити лікування до кінця.

У сільському господарстві застосування в звичайному порядку антибіотиків на великому числі здорових тварин, наприклад для стимуляції росту, швидше за все, призведе до виникнення і розповсюдження бактерій, стійких до антимікробних препаратів, що в свою чергу спричинить виникнення стійких інфекцій як у тварин, так і у людей . Стійкі мікроорганізми, носіями яких є сільськогосподарські тварини, можуть передаватися людині через заражені харчові продукти, безпосередній контакт з тваринами або через навколишнє середовище.

Антибіотики є дорогоцінним ресурсом для кожного жителя планети. Ми повинні охороняти і відповідально використовувати його як будь-яке інше глобальне благо.

СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ'Я
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.