Коли нема, чим хвалитись. Як протягом 2016 року Наталія Королевська працювала у Верховній Раді

Координатори руху «Сильні Громади» продовжують досліджувати діяльність народних депутатів. Подивимось, як протягом 2016 року працювала депутат Верховної Ради Наталія Королевська. Наскільки сумлінно вона відвідувала сесії, брала участь у голосуваннях та законотворчих процесах.

Наталію Королевську обрали народним депутатом по загальнодержавному багатомандатному округу від партії «Опозиційний блок». У 2016 році найбільш резонансної подією за її участі стало святкування Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Слов’янську. Тоді активісти облили депутатку зеленкою, а ЗМІ з цього факту розкрутили справжню «наругу над ветеранами Другої світової». Також Королевська запам’яталась своїм туром по містах Півночі і Сходу України з ініціативою «Жінки за мир», метою якої є сприяння завершенню війни на Донбассі. Навіть ціною капітуляції української сторони. А ось у парламенті Наталія Королевська працювала доволі кволо. А як по-іншому розцінити той факт, що у понад 90% голосувань Верховної Ради минулого року вона було або відсутня, або просто не голосувала.

Але перейдемо до оцінки ефективності роботи народного депутата.

На сторінці Наталії Королевської на сайті Верховної Ради вказано, що у неї є вісім помічників-констультантів. Троє працюють за строковим трудовим договором на постійній основі і п’ятеро – на громадських засадах.

Відвідування засідань комітету та пленарних засідань Верховної Ради

Королевська є членом Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. За 2016 рік відбулось 23 засідання комітету. Наталія Королевська є злісним прогульником засідань і має найнижчий показник відвідуваності з усіх депутатів: відвідала 7 засідань з 23-х, що у процентному відношенні дорівнює 30%.

Згідно даних про письмову та електронну реєстрації, Наталія Королевська значно краще відвідує пленарні засідання Верховної Ради. Письмово Королевська зараєструвалась на 87 засідань з 124 (70,16%), а за допомогою електронної системи на 111 з 123 (90,24%).

Та значно красномовнішими є дані про те, як саме вона голосувала на пленарних засіданнях. У 2016 році у Верховні Раді булу зареєстровано 3417 голосувань. Лише у 219 з них депутатка брала участь. 2419 голосувань Королевська ігнорувала, хоча згідно реєстрації була присутня у залі Верховної Ради. Ще під час 779 голосувань вона була відсутня. У підсумку, 93,59% голосувань за рік відбулись без участі Наталії Королевської.

Законотворча діяльність

Таку низьку якість відвідування пленарних засідань сесій Верховної Ради Наталія Королевська могла б компенсувати вражаючими досягненнями у законотворчій діяльності. Але і в цьому критерії показники депутатки доволі невтішні. За 2016 рік Наталія Королевська, у співавторістві з іншими депутатами, подала 36 законопроектів. З них чинним законом став Проект Постанови Верховної Ради про відзначення 75-річчя з дня народження Богдана Ступки. Для розуміння ситуації зазначимо, що ініціаторами цієї постанови стали голови всіх політичних сил у Верховної Ради, тому поряд з прізвищем Королевської тут значаться Юлія Тимошенко, Олег Ляшко та навіть Андрій Іллєнко. Отже зарахувати цей закон до активу Наталії Королевської в плані законотворчої діяльності проблематично.

Голосування за важливі законопроекти

Колективом руху «Сильні громади» були обрані 6 законопроектів 2016 року, які заслуговують на окрему увагу та оцінку того, як за них голосували депутати, яких обрано від Донеччини і Луганщини. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році» зобов`язує держслужбовців регулярно публікувати детальну інформацію про свої доходи й цінності, що належать ним самим і членам їхніх сімей. Декларація дозволяє порівняти майно чиновника з його доходом і способом життя і притягнути до відповідальності за незаконне збагачення. Згідно закону «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України», залишки коштів місцевих бюджетів тих населених пунктів, що знаходяться на окупованій території, витрачатимуться на відновлення об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності, а також на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей. Згідно закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області», органи влади та місцевого самоврядування в Донецькій області повинні здійснювати закупівлі за допомогою системи ProZorro. Ця система дозволяє зробити процес закупівель відкритим, прозорим і конкурентним, і, таким чином, знизити рівень корупції в цій сфері. Закон «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» передбачає істотне зниження акцизного збору на імпорт вживаних автомобілів. Закон «Про Державний бюджет України на 2017 рік», серед іншого, передбачає підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі, до 3200 грн. У бюджеті передбачені також ряд статей, пов’язаних із підтримкою внутрішньо переміщених осіб. Мета закону «Про Вищу раду правосуддя» полягає у оновленні судової системи і в очищенні її від корупції.

Наталія Королевська голосувала лише за один з шести наведених законів, а саме, про прискорене впровадження системи Prozorro в Донецькій області. Під час голосувань за інші два закони Королевська була відсутня, а за закони про державний бюджет, про Вищу раду правосуддя і про зниження акцизних ставок на ввезення автомобілів вона не голосувала попри реєстрацію на пленарному засіданні.

Отже, протягом минулого року увага громадськості до народного депутата Наталії Королевської була викликана не її законотворчою діяльністю, а скандалами та популістичними заявами про «тарифний геноцид» і необхідність встановлення миру на Донбасі за будь-яку ціну. А ось ефективно працювати у парламенті вона не встигала. Більш того: вперті цифри свідчать про те, що лише один поданий нею законопроект став чинним актом, а у п’яти з шести голосувань за важливі законопроекти вона навіть не брала участі.

Координатор «Сильних громад» у місті Слов’янськ Богдан Красовський

КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.