В Краматорську до Дня матері у парку Ювілейний відбувся міський забіг

В суботу, 13 травня, до Дня матері у парку Ювілейний відбувся міський забіг, який ознаменував початок інформаційної кампанії «Насильству немає виправдання». Участь у забігу взяли патрульні та дільничні поліцейські із сім’ями, молодь, мешканці та мешканки міста. Забіг було організовано ООН Жінки, міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Міністерством внутрішніх справ України та за підтримки місцевої влади з метою об’єднати поліцію та громаду у боротьбі проти насильства щодо жінок.

«Цим забігом ми розпочинаємо інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання», метою якої є підвищення розуміння серед чоловіків та жінок того, що насильство є порушенням прав людини, пропаганда нульової толерантності до насильства та підвищення довіри до поліції, як важливої структури у системі реагування на це негативне явище»,

– говорить Ольга Осауленко, програмна координаторка ООН Жінки в Україні.

В Україні продовжується реформа правоохоронних органів. Поліція довго сприймалася як каральний орган, але тепер вона має взаємодіяти з громадою, попереджати та допомагати родинам у подоланні домашнього насильства.

«Ґендерно-зумовлене та домашнє насильство – надзвичайно серйозна проблема в українських сім’ях, яка дуже часто залишається прихованою, – відмітила Лілія Золкіна, начальниця управління сім’ї та молоді Донецької ОДА. – В умовах конфлікту та переміщення населення підвищений рівень стресу та труднощів виливається у зростання цього явища. Ми тісно співпрацюємо з міжнародними організаціями, адже маємо спільне прагнення до миру в кожній родині та країні в цілому».

«Наше місто знаходиться за декілька десятків кілометрів від зони бойових дій. Соціальна та гуманітарна напруга, яка існує на прифронтовій території нерідко зумовлює конфлікти у родинах. Не розуміння один одного приводить до насильства. Про це потрібно говорити, і робити усе від нас залежне, аби в родинах панував мир та злагода» – зазначила Чукова Наталія, заступниця міського голови Краматорська. – Міська влада дякує всім міжнародним організаціям, які звертають на це увагу, і намагаються вирішити ці питання. Ми розуміємо, що це не зробити за один день, але головне прагнути і довіряти один одному. Сьогоднішній захід, це приклад порозуміння та взаємоповаги».

Дослідження, проведене у рамках кампанії в громадах Донецької та Луганської областей, показало, що і жінки, і чоловіки схильні виправдовувати насильство. При цьому жінку, яка потерпає від насильства, часто звинувачують у провокуванні кривдника. Так 60% респондентів вважають, що поведінка жінки чи те, як вона вдягнена, може спровокувати насильство; в той час 44,5% респондентів переконані, що жінок іноді б’ють з їх власної провини. Саме тому кампанія закликає припинити шукати виправдання насильству.

«У випадку домашнього насильства українці все ще неохоче звертаються за допомогою до поліції, але цей вид злочину перестає тотально замовчуватися, – говорить Гончаров Володимир, заступник начальника головного управління Національної поліції в Донецькій області, полковник поліції, – відчувається тенденція до збільшення кількості звернень до Національної поліції. Люди перестають мовчати, тримати це в собі й більше довіряють органам Національної поліції».

«Ми прагнемо донести ідею, що ніякі обставини не виправдовують насильство, його просто не має бути у сім’ї, в громаді, на роботі чи на вулиці, – говорить Галина Скіпальська, виконавча директорка Української фундації громадського здоров’я. – Поліцейські можуть допомогти дружині переговоривши з чоловіком, досвід показує, що такий підхід працює. А якщо людина стає свідком насильства у сім’ї, то звернутися по допомогу – це є її обов’язок і порятунок іншої людини».

В 2016 році за оцінками Міністерства внутрішніх справ в Україні було зареєстровано 127 478 повідомлень про вчинені правопорушення та інші події пов’язані з насильством в сім’ї, хоча реальна цифра є значно більшою, лише 10% всіх випадків домашнього та ґендерно зумовленого насильства офіційно реєструються.

Своєю участю у забігу краматорчани та краматорчанки висловили неприйняття насильства щодо жінок. Мешканці мали можливість познайомитися з працівниками правоохоронних органів та неформально поспілкуватись. Цим забігом поліцейські підтвердили своє прагнення допомагати сім’ям, об’єднувати їх та вирішувати проблему насильства.

Довідкова інформація:

Захід організовано у рамках інформаційної кампанії, яку впроваджує ООН Жінки, спільно з Міністерством внутрішніх справ України та міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню у постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом.

Інформаційна кампанія «Насильству немає виправдання» буде реалізовуватися в Донецькій та Луганській областях і включатиме створення соціального відео- та аудіоролику, проведення символічного забігу у Сєвєродонецьку, виступи експертів кампанії у місцевих радіо ефірах та розміщення публікацій в районних газетах спрямованих на підвищення обізнаності громадян щодо проблеми ґендерно-зумовленого та домашнього насильства, підвищення мотивації жінок звертатися по допомогу, а також розвиток довіри до поліції.

КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.