Як вирішити проблему сміття у Слов'янську?

Версия для печатиSend by email

У Слов’янську створять клуб “Ефективне місто” в рамках якого представники громадськості і влади спільно шукатимуть шляхи вирішення актуальних проблем місцевого значення

На фото: цех з пресування пластикової ПЕТ-тари на КП "Добробут" Іллінецької міської ради Вінницької області

У неділю, 24 вересня, в Слов’янську відбудеться публічна лекція «Як влада і громада Іллінців перетворюють сміття на гроші та квіти». Під час заходу також буде представлена концепція та запуск клубу “Ефективне місто”.

В рамках клубу предстваники громадськості і влади за організаційного і юридичного супроводу руху “Сильні громади” спільно шукатимуть шляхи вирішення актуальних місцевих проблем, серед яких і проблема сміття.

Проблема роздільного збору, переробки, сортування та утилізації твердих побутових відходів сьогодні гостро постає по всій Україні. Не виключенням є і Слов’янськ.

В одних містах, як то у Львові, ця проблема вже вилилася у гостру сміттєву кризу, в інших - перехід проблеми у кризову фазу вже на підході. Багато полігонів для твердих побутових відходів переповнені та вичерпали свій ресурс. Однак, практика доводить, що сміття можна не тільки захоронювати, але і ефективно переробляти, адже значна його частина - це корисні і цінні вторинні ресурси, такі як папір, скло чи пластик.

В Україні вже існують успішні приклади, коли об’єднання зусиль влади і громади дає поштовх та створює умови для вирішення проблеми сміття.

Одним з таких прикладів є місто Іллінці, Вінницької області, де було організовано роздільний збір сміття та відокремлення цінних вторинних ресурсів. Прибуток від такої діяльності там витрачається на озеленення міста, що є серйозним стимулом для мешканців, аби сортувати сміття. Цим досвідом представник громади, депутат Іллінецької міської ради 7-го скликання Максим Задорожний готовий поділитися з владою та активною громадою Слов’янська.

Крім того, комунікаційний менеджер руху “Сильні громади” Денис Бігунов під час лекції представить проект “Ефективне місто”, а також створення однойменного клубу зі сприяння вирішення проблем сміття в Слов’янську.

До кінця року клуб “Ефективне місто” працюватиме у Слов’янську над розробкою концепції комплексного вирішення проблеми ефективного поводження з твердими побутовими відходами.

Захід відбудеться з 13.00 до 15.00 години у Центральній міській бібліотеці заадресою: пл. Соборна, 2а.

До участі запрошуються громадські активісти, представники громадських організацій, місцевих осередків політичних партій, представників засобів масової інформації, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Додаткова інформація: 050-752-25-21 - Денис Бігунов www.gromady.dn.ua

Денис Бігунов
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2013 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.