Медіація – шлях до порозуміння

"мир – це дещо більше, ніж відсутність війни" (Любомир Гузар )

Діалог між молоддю різних регіонів України – один із важливих елементів подолання та запобігання конфліктам у нашому суспільстві.

Вмінню допомагати у вирішенню конфліктів потрібно починати вчити з дитячого садка та школи.

Для цього використовують інструменти медіації, діалогів та ненасильницької комунікації.

Медіація — це метод вирішення конфліктів, який допомагає його сторонам налагодити спілкування, і самостійно обрати варіант прийнятного для всіх рішення.

Одніим із найбільш вдалих інструментів медіації, який впроваджується сьогодні в Україні для вирішення конфліктів є метод Ненасильницького спілкування (ННС), який включає широкий набір методологій, націлених на відновлення, розбудову і збереження миру в громаді, що, зрештою, призводить до миру в країні.

Методика ННС виходить з того, що конфлікт не є чимось виключно поганим, оскільки в кожному конфлікті є шлях для розвитку. Перше, що потрібно усвідомлювати, перебуваючи у конфлікті – що причиною дискомфорту є не конкретна людина, а конфліктне питання, яке виникло між вами. Такий підхід дозволяє знайти оптимальне рішення та зберегти хороші стосунки.

Медіатор або фасилітатор – спеціаліст у сфері комунікацій, якого запрошують загалодити конфлікт, з яким люди не можуть впоратись самостійно. Він допомагає сторонам краще зрозуміти себе, свої почуття та потреби, правильно висловити їх, та вислухати один одного.

В медіації за допомогою ненасильницького спілкування відновлюються взаєморозуміння у стосунках, і, як наслідок, сторони самі приходять до рішення.

Метод ненасильницького спілкування було розроблено у США Маршалом Розенбергом (1934-2015) у відповідь на фізичне, емоційне та духовне насильство, свідком якого він був у суспільстві. Розенберг поширював ННС у різних культурах протягом 40 років серед людей із різних прошарків суспільства, і заснував центр Ненасильницького спілкування що налічує більше 200 тренерів, які активно працюють у більш ніж 95 країнах по всьому світу.

В Україні методику ННС впроваджують Український центр Ненасильницького спілкування і примирення "Простір Гідності" та Міжнародна просвітницька ініціатива "Відкрита Хата".

Молодь - як найбільш прогресивна і найбільш комунікуюча категорія є особливо чутливою в умовах суспільних конфліктів.

Молодь – за діалог та примирення!

Матеріал підготовано в рамках проекту «Комплексна інформаційна кампанія, спрямована на руйнування негативних стереотипів щодо внутрішньо-переміщених осіб та залучення молоді різних регіонів України до діалогу і пошуку шляхів порозуміння через популяризацію культури діалогу та ненасильницької комунікації» реалізується ГО «Західноукраїнський медіа-центр «Нова журналістика» в рамках програми «Медіація як рушійна сила до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з німецькою Громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. та за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Партнер проекту – Громадська організація «Рідна країна» (м.Краматорськ).

КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.