В Слов'янську запропонували доповнення в Національний план поводження з відходами в Україні до 2030 року

У четвер, 15 лютого в Центральній бібліотеці Слов'янська рух "Сильні громади" та відділ екології Слов'янської міської ради провели громадське обговорення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року

Відповідна Національна стратегія була нещодавно прийнята Урядом. В рамках цієї стратегії Міністерство екології України розробить відповідний Національний план дій з урахуванням пропозицій від громад України.

Рух "Сильні громади" і відділ екології провели захід для того, щоб зібрати пропозиції від громадян і направити їх в Уряд.

Під час заходу начальник відділу екології Лариса Соловей представила громадськості зміст запропонованої Урядом стратегії, після чого відбулося громадське обговорення за результатами якого були запротокольовані пропозиції до Національного плану управління відходами.

У заході взяли участь представники громадськості, а також посадові особи органів влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Зокрема, депутат Слов’янської міської ради, директор КП “АТП” Костянтин Водоп’янов, екс-голова Управління екології Донецької ОДА, депутат Донецької обласної ради 6 скликання Сергій Третяков та інші.

Сам План дій, згідно зі стратегією, має бути затверджений Урядом з урахуванням пропозицій, які надійдуть від громад України.

В результаті дискусії було висловлено кілька пропозицій від громади до Національного плану управління відходами. Серед них - введення економічних стимулів для населення із сортування сміття та поводження із вторсировиною, введення економічних стимулів для підприємців, які спеціалізуються на переробці сміття, запропонувавши їм пільги по оподаткуванню, посилити просвітницьку кампанію для населення в питаннях сортування сміття, створити реальні механізми відповідальності за порушення екологічних норм. В Слов'янську ж важливим елементом громадськість вважає створення компост-центрів та пополяризація компостування листя, трави та інших органічних відходів серед населення, особливо в районах приватного сектора, в яких листя з дерев та відходи органічного походження можна було би утилізувати для перетворення їх в добрива замість того, аби спалювати та забруднювати довкілля і створювати дискомфорт для оточуючих.

Прозиції відділом екології буде направлено в Уряд.

Денис Бігунов
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.