З початку року на Донеччині зареєстровано 125 порушень в сфері пасажирських перевезень

На 21% збільшилася кількість ДТП за участі пасажирського транспорту. Як убезпечити громадян на дорозі, запобігти нелегальним перевезенням та покращити умови перетину лінії розмежування, обговорювали сьогодні, 16 березня, на робочій нараді у Краматорську, проведеній за ініціативою облдержадміністрації та керівництва поліції Донеччини.

Захід відбувся за участі керівників Донецької військово-цивільної адміністрації, Головного управління та територіальних підрозділів Нацполіції в Донецькій області, управління патрульної поліції, «Укртрансбезпеки», СБУ, прокуратури, прикордонної служби, профільних департаментів облдержадміністрації.

Учасники обговорили стан безпеки дорожнього руху на території області, а також дотримання вимог чинного законодавства у сфері перевезення пасажирів та вантажу.

Заступник начальника відділу організації діяльності груп реагування патрульної поліції (ГРПП) Андрій Францішко відзначив, що в цьому році кількість ДТП з постраждалими знизилася на 7%. Однак, не дивлячись на підвищення безпеки на дорогах, на 21% збільшилася кількість дорожньо-транспортних пригод за участі пасажирського транспорту, а також кількість травмованих. Так, в Маріуполі внаслідок ДТП з автобусом 1 людина загинула, 19 постраждали.

Поліцейський окреслив проблемні питання, від яких залежить безпека на дорозі. По-перше, це нелегальні перевізники, які возять людей на несправних автобусах, створюючи загрозу для їх життя та здоров’я. Найбільш гостро це відчувається на контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду. Тільки з початку року поліцією зареєстровано 125 порушень в сфері пасажирських перевезень.

Ще один фактор ризику - руйнування доріг внаслідок руху великовагового та негабаритного транспорту. За два місяці поліцейські притягнули до відповідальності 12 водіїв, які їхали з перевантаженням. Однак на сьогодні відсутні визначені місць для розташування габаритно-вагових комплексів для контролю за проїздом фур, а також майданчиків для утримання транспорту, затриманого за перевищення вагових норм.

Наразі габаритно-вагові комплекси, де несуть службу поліцейські спільно з представниками «Укртрансбезпеки», виставлені біля блокпостів, що заважає руху транспорту та створює черги.

Небезпека також криється у нелегальних вантажах, які рухаються з окупованої території. Співробітники кримінальної поліції Донеччини відпрацьовують осіб, що перевозять громадян крізь лінію розмежування. Протягом 2015-18 року встановлено 1150 осіб, які здійснюють перевезення через КПВВ, та 44 особи, які перевозять пасажирів до РФ та АР Крим.

«90% з них здійснюють передачу посилок з окупованої території. Є непоодинокі факти, коли у них знаходили зброю, вибухівку, наркотики. В 2016 році було вилучено 20 кг вибухівки, які були заховані в речах першої необхідності, а в іншому випадку - прив’язані під бамперами пасажирського автобусу», - повідомив заступник начальника Донецької області-начальник кримінальної поліції Сергій Колесник.

В рамках вирішення цих проблем працівники Нацполіції, «Укртрансбезпеки» та СБУ (біля лінії розмежування) проводять спільні рейди. До заходів також залучається і громадськість. Наразі створено 8 громадських формувань загальною чисельністю 139 чоловік. Вони разом з поліцейськими стежать за безпекою дорожнього руху у віддалених районах. Цього тижня такі патрулі запрацювали у Великоновосілківському районі.

Поліція Донеччини ініціювала розробку механізму спільних дій, спрямованих на забезпечення безпеки дорожнього руху.

«Серед головних пропозицій – створити мобільні групи у складі працівників поліції та зацікавлених служб, які перевірятимуть технічний стан автобусів та припинятимуть нелегальні перевезення. Крім того, встановити габаритно-вагові комплекси на в’їздах в область, щоб не допустити руйнування доріг, та обладнати їх всім необхідним для утримання транспорту», - зазначив Андрій Францішко.

Заступник голови Донецької ВЦА Віктор Ремьский підтримав ініціативи поліції.
«Потрібен посилений контроль за участі всіх компетентних служб. Група має вільно рухатися по області та перевіряти як підприємства, так і автомобілі на маршруті, а також наводити порядок на КПВВ , де діють нелегальні перевізники та фіксуються численні випадки продажу місця в черзі. Перевізники мають дотримуватися чинного законодавства - від таксистів до крупних перевізників», - наголосив Віктор Ремський.

КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.