Як вибрати іграшку для дитини

Серед усього різноманіття дитячих іграшок нескладно згубитися. При цьому дитяча іграшка повинна не тільки подобатися дитині й бути йому цікавої, але й підходити йому за віком, бути безпечною, відповідати багатьом нормативам і стандартам. До дитячих іграшок слід ставитися з особливою увагою та ураховувати безліч моментів:

 1. Матеріал. Іграшка повинна бути виготовлена з безпечних матеріалів.
 2. Форму. Вона повинна бути без гострих виступаючих частин, задирок і гострих кутів.
 3. Деталі. Повинні бути встановлені щільно, щоб дитина не могла захопити їх зубами.
 4. Запах. Стійкий неприємний запах – ознака наявності токсичних матеріалів.
 5. Звук. Не повинен дратувати слух і лякати дитину. У музичних інструментах місця для зіткнення з губами повинні бути виготовлені з легко дезінфікуючого матеріалу, що не усмоктує вологу.
 6. Колір. Повинен бути природнім.
 7. Попереджуючі написи. Вони обов'язково повинні бути на впакуванні, якщо іграшка являє собою небезпеку для дітей при певних обставинах.
 8. Інструкція. Повинна ознайомити із правилами безпечного використання іграшки.
 9. Вікові обмеження. Повинні бути обов'язково зазначені на впакуванні.
 10. Реалістичність. Вибирайте іграшки, які схожі на реальних звірів або людей, щоб дитина могла проводити аналогію.
 11. Тематика. Психологи не рекомендують купувати дітям різних монстрів, мутантів і т.п.
 12. Місце придбання. Купуйте іграшки тільки в спеціалізованих магазинах, не здобувайте їх «з рук» у місцях несанкціонованої торгівлі. Незалежно від того, наскільки ви довіряєте магазину, не полінуйтеся перевірити сертифікати якості на товар. Іграшки повинні проходити гігієнічну експертизу й мати відповідне документальне підтвердження якості. Обов'язково вимагайте у продавця дані документи, адже від цього може залежати здоров'я ваших дітей.

Що купити?

Не знаєте, що саме купити в подарунок, а в дитини явних захоплень ще немає? Орієнтуйтеся на вік. Так, дітям до 1 року звичайно купують брязкальця, кубики середніх розмірів і пірамідки з кілець. Для дітей від року до 3-х років можна вибрати іграшковий посуд, пластилін, мозаїку або фарби, що змиваються. Для дітей старше 3-х років підійдуть інструменти для малювання, наприклад дошка й кольорові крейди, фарби й фломастери, також можна купити різні розвиваючі набори. Майже безпрограшний варіант – це ляльки з аксесуарами, солдатики й машинки, а також іграшки у формі звірів або персонажів мультиків. Дітям старшого віку, уже після 6-ти років, будуть цікаві радіокеровані моделі автомобілів, складні дрібні конструктори, настільні ігри, головоломки, шумові музичні інструменти. Іграшки допомагають у розвитку інтелектуальних здатностей, дрібної моторики й соціальних навичок. Купуючи маляті правильні іграшки, ви допомагаєте йому розвиватися, тому при покупці слід ураховувати не тільки вік, але й інтереси, уміння й навіть характер. При виборі дитячих іграшок слід також орієнтуватися на основне їхнє призначення:

 • сприйняття (фігурки тварин, пазли, кубики, пірамідки);
 • наочно-образне мислення (картинки, кубики зі складеними картинками, будівельні матеріали й конструктори, мозаїки, матеріали для ліплення й аплікації, дидактичні іграшки, лабіринти);
 • логічне мислення (настільно-друковані ігри, сюжетні картинки, головоломки);
 • фізичний розвиток (м'ячі різних розмірів, обручі, кеглі, гойдалка, гірки, кільця, драбинки, шведська стінка, лавочки для ходьби, устаткування для тренування влучності – дротики з мішенню й ін.).

Правила вибору дитячих іграшок

Вибираючи іграшку, придивіться до неї, прочитайте все, що написане на впакуванні. Не соромтеся в магазині принюхуватися до іграшки. Важливо звернути увагу на матеріал. Не купуйте іграшки, виготовлені з натурального хутра й деревної кори, крім того, іграшки зі шкіри не рекомендовані для дітей молодше 3-х років. Вибираючи м'які іграшки, варто пам'ятати, що в них повинен бути щільний і добре прошитий ворс, тому що він може линяти.

Також у м'яких іграшках накопичуються бактерії, і вони можуть стати джерелом інфекції, тому це не найкращий варіант для самих маленьких дітей і тих, хто схильний до алергічних реакцій.

Колір іграшки повинен бути максимально природнім. По-перше, це не порушує уяву дитини про реальний світ, а по-друге, іграшки можуть містити токсичні барвники. Також варто уникати чорних і яскраво-червоних іграшок, вони можуть бути погано сприйняті дитиною. Варто враховувати, що до 4-х місяців діти найкраще бачать жовтий колір, потім жовтогарячий і червоний, а до 6-ти місяцям розрізняють майже всі кольори веселки. Для самих маленьких дітей грудного віку пред'являються особливі вимоги. Зокрема, брязкальця не повинні бути пофарбовані й розписані, не повинні бути важче 100 грамів. Вибирайте щільні й міцні брязкальця – це особливо важливо, якщо усередині неї є рідина.

Вибираючи подарунок, задумайтеся, що нового й цікавого принесе ця річ у життя дитини, які емоції він випробує й чому він навчиться. Іграшка повинна позитивно впливати на психіку маляти, приносити естетичне задоволення, радувати й «зігрівати» дитину й при цьому бути безпечної для здоров'я.

Бережіть себе й своїх близьких!

Лікар з гігієни дітей та підлітків
Слов’янської районної філії ДУ «ДОЛЦ МОЗУ» Крауз В.М.
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.