14 міських керівників підписали угоду мерів

3 червня у Чернівцях відбулися заходи, присвячені початку Європейського тижня сталої енергії в Україні.

В це західноукраїнське мальовниче місто прибули представники Делегації Євросоюзу в Україні, керівники проектів і програм міжнародної допомоги Україні та неурядових організацій, міські голови та керівництво майже півсотні українських міст-підписантів Угоди мерів. Загалом понад 200 українських міст долучилися до європейської ініціативи.

Відкриваючи захід, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, у своєму виступі зробив особливий акцент на важливості участі міста у цій європейській ініціативі. «Чернівці приєдналися до Угоди мерів у 2014 році. З того часу місто при прийнятті будь-яких рішень орієнтується на принципи сталого розвитку. Іншими словами, ми враховуємо економічні, соціальні і екологічні потреби як сучасних, так і майбутніх поколінь. В межах розробленого Плану дій сталого енергетичного розвитку міста ми впроваджуємо енергоефективні заходи в 5 секторах – муніципальні і житлові будівлі, вуличне освітлення, громадський транспорт та комунальні підприємства – і вже зменшили кількість викидів СО2 на 43% від обсягу,
запланованого до 2020 року», − зазначив мер Чернівців Олексій Каспрук під час заходу.

У слові до присутніх голова групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер відмітив важливість питань ефективності використання енергоресурсів і захисту клімату в Україні, системного підходу до них, а також запевнив у постійній і максимально можливій підтримці ЄС кроків по впровадженню Угоди в українських містах.

«Європейський тиждень сталої енергії відзначається по всій Європі, щоб привернути увагу до необхідності економії енергії на місцевому рівні. Це особливо важливо в Україні, оскільки дозволить підвищити енергетичну безпеку держави за рахунок зменшення споживання газу. Крім того, проекти з енергоефективності стимулюють місцеву економіку та створюють нові робочі місця», − наголосив Пітер Вагнер на важливості заходу.

Заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко указав на те, що вже зроблено, а також що заплановано урядом з питань захисту навколишнього середовища та клімату.

Генеральний директор Директорату енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитро Петрунін повідомив про стратегії і діючі програми уряду в цій сфері. Він підтвердив курс держави на формування та впровадження політики сталого енергетичного розвитку.

Учасники події також відмітили важливість Фонду енергоефективності – спільної ініціативи уряду України, Європейського Союзу та уряду Німеччини. Це фінансовий інструмент, який створений для підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження у житловому секторі. Очікується, що після запуску восени 2018 року він надаватиме об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) до 50% компенсації на утеплення будинків. На ці цілі ЄС планує виділити більше 100 млн євро.

«Ми переконані, що Фонд енергоефективності та його програми допоможуть великій кількості українців підвищити енергоефективність своїх помешкань. Відтак вони будуть менше платити за опалення і електроенергію, а житло стане більш комфортним для проживання», − підкреслив Йоханнес Баур, керівник напрямку «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні.

У дворику Ратуші було підписано Угоду мерів з 14 українськими містами і громадами з п’яти областей: Вінницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської. Це відбулося у рамках програми ЄС з підтримки проектів у сфері енергоефективності, які реалізуються у відібраних містах згідно з їхніми планами дій. З 2015 року програма підтримує в Україні 11 демонстраційних проектів та ще 6 з 2018 року з модернізації тепло- та водопостачання, громадського транспорту, комунальних закладів та інші заходи.

Довідкова інформація:

Угода мерів – європейська ініціатива, в рамках якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов’язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Сьогодні Угода мерів стала наймасштабнішою у світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 7755 міст-підписантів із населенням понад 250 мільйонів людей.

Олександр Таненок,
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.