Україні загрожує спалах висипного тифу!

Фахівці МОЗ України занепокоєні щодо можливості ускладнення в країні епідемічної ситуації щодо висипного тифу.

В Україні щорічно реєструється значна ураженість населення на педикульоз. За даними ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» у 2017 році відзначається зростання показника захворюваності на 2,16%. Всього зареєстровано 15787 випадків, інтенсивний показник складає 37,07 на 100 тис. населення. Педикульозом (завошивленість) і фтиріозом(лобковий педикульоз) переважно уражені діти до 17 років - 92,5%(12280 випадків, показник 161, 28 на 100 тис. населення).

Погіршення гігієнічних умов, соціального стану та міграція населення, сприяє поширенню рикетсійних інфекцій, які призводять до інвалідності людини і в випадках ігнорування лікування - смерті.

Збудниками захворювань є паразити бактеріальної природи рикетсії - Rickettsia і Coxiella. Зараження людини відбувається при укусі кліщів, вошей або бліх, а також при контакті з їх фекаліями. Джерелом інфекції також можуть послужити хворі сільськогосподарські тварини, від них людина може заразитися через м'ясо-молочні продукти харчування.

Інкубаційний період триває від 3 до 20 днів. Основні симптоми: головний і м'язовий біль незрозумілого походження; підвищення температури тіла; різні види висипу, а в місці укусу комахи утворюється струп невеликого розміру, який з часом чорніє, при натисканні на нього відчувається його жорсткість; набряклість обличчя; запалення лімфатичних вузлів і їх збільшення в розмірах; нервово-психічні розлади. При виникненні подібних симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря.

Якщо лікування проведено своєчасно, прогноз сприятливий. У запущених випадках можливий розвиток ускладнень, таких як: висипний тиф, пневмонія, тромбоемболія, тромбофлебіт, панкреатит, плеврит, пієлонефрит, інфаркт легені, епідидиміт, менінгоенцефаліт. При відсутності лікування близько 20% випадків закінчуються летальним результатом.

Велику роль в профілактиці рикетсійних інфекцій виконує дотримання правил особистої гігієни: миття рук перед їжею, після прогулянки і туалету; дотримання чистоти свого одягу та взуття; підтримання чистоти свого помешкання; боротьба з переносниками захворювання(кліщами, блохами, вошами і т.п.). Заборонено вживати необроблену термічно їжу, і особливо м'ясо і молоко зі стихійних ринків. Та ні в якому разі не вживати м'ясо і молоко хворих тварин.

КЗ «ЦМС
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.