Увага – ботулізм!

Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків.

У 2018 році в Україні зареєстровано 84 випадки ботулізму, внаслідок яких постраждало 97 чоловік, 8 з них померли. Випадки ботулізму були зареєстровані майже у всіх регіонах України.

Переважна більшість захворілих вживали рибну продукцію, зокрема в’ялену рибу, виготовлену в домашніх умовах самостійно, або придбану в місцях несанкціонованої торгівлі. Також зареєстровано випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі, але можуть виникнути раніше (через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше). Чим важче захворювання, тим коротший інкубаційний період.

Симптоми ботулізму нагадують звичайне харчове отруєння - нудота, діарея, біль у животі. Однак є характерні для ботулізму симптоми – це порушення зору, подвоєння в очах, спрага, постійна сухість у роті, зміна тембру голосу.

У важких випадках, при ураженні дихальних м’язів, виникає відчуття нестачі повітря, важкість у грудях. Розвивається дихальна недостатність, це і є причиною смерті при ботулізмі.

Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики та правильного лікування.

Сектор громадського здоров'я звертається до населення нашого міста з проханням відповідально відноситись до свого здоров'я, не купувати і не вживати виготовлені в домашніх умовах консерви, в’ялену, копчену, солену рибу й інші продукти харчування, придбані в місцях несанкціонованої торгівлі та у приватних осіб. Також відмовитись від виготовлення в’яленої риби самостійно в домашніх умовах. Звертати увагу на умови та строк зберігання продуктів в магазинах.

При найменшій підозрі на ботулізм негайно звертатися до лікаря! Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби, при неналежному лікуванні ботулізм може закінчитися летально.

Сектор громадського здоров'я
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.