Налоговики Славянска работают в усиленном режиме

Для работников Славянской объединенной налоговой инспекции сейчас горячий период: идет прием заявок от предпринимателей на применение упрощенной системы налогообложения, пишут "Вести". Торопятся все - и предприниматели, и налоговики, ведь нужно уложиться в срок до 25 января.

Правда, в Сети появилась информация о том, что якобы Премьер Министр Украины Николай Азаров распорядился продлить срок приема заявок до конца первого квартала. Однако официального подтверждения эта информация пока не нашла.

Впрочем, возможно, не будет необходимости в продлении сроков подачи заявок. Ибо по всей стране (и в Славянске в том числе) продлен рабочий день сотрудников, принимающих заявки от предпринимателей: до 20 часов в рабочие дни, до 16 часов – по субботам. Увеличено также количество инспекторов, которые проверяют правильность заполнения заявок.

В коридоре налоговой инспекции постоянно дежурит сотрудник, который консультирует предпринимателей по всем вопросам. В результате – количество предпринимателей в очередях существенно сократилось.

Руководство налоговой инспекции также позаботилось о том, чтобы предприниматели Славянска имели возможность подробно ознакомиться с полным перечнем кодов видов экономической деятельности (КВЭДов) образца 2012 года: новые КВЭДы вывешены для всеобщего ознакомления.

Данная новация, несомненно, сократит время для получения КВЭДов в исполкоме, так как предприниматели смогут теперь заранее выбрать тот код вида экономической деятельности, которым они желают заниматься.

КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ

Комментарии ( 1 )

Михайло Сб, 2012-01-21 21:13

Коли Партія регіонів ішла на вибори, то обіцяла підприємцям послаблення податкового тиску, зменшення кількості перевірок, навіть податкові канікули для малого і середнього бізнесу на 5 років. Тепер ми бачимо, що все це - порожні балачки. Відбувається зворотнє - нагнітання тиску влади на бізнес, що може призвести до банкрутства багатьох підприємств.

Ми пам'ятаємо ті часи, коли Азаров був віце-прем'єр-міністром в уряді Януковича. Саме тоді з'явився термін "азаровщина", коли з малого та середнього бізнесу витискувались усі можливі ресурси, а податки змушували сплачувати наперед. Ще не заробивши грошей, підприємець змушений був платити податок з того, що він мав би заробити, ще не знаючи, чи він їх насправді заробить. У такий спосіб із підприємств вимивалися обігові кошти, які мали б іти на розвиток бізнесу, що обезкровлювало сам бізнес. Тобто, те, що мало йти на розвиток підприємництва, бездумно забиралось державою.
Постанови, які приймає теперішній уряд, зокрема щодо зміни форм і методів роботи податкових і контролюючих органів, можуть призвести до знищення легального бізнесу. Досі про проведення перевірки підприємця чи підприємство повідомляли за 10 днів до її початку, аби суб'єкти підприємництва могли підготувати пакет необхідних документів, відповідно скоригувати графік роботи підприємства, не збиваючись зі звичного робочого ритму. Тепер, згідно з рішенням уряду Азарова, перевірки можуть відбуватися без попередження. Це вносить хаос і дисбаланс у роботу підприємств, бо доводиться кидати все і зосереджуватися на цих перевірках. Від таких "наскоків" бізнес однозначно нестиме збитки.
Не секрет, що за Партією регіонів стоять представники крупного кланово-олігархічного бізнесу, і вони не зацікавлені в тому, щоб створювати собі конкурентів на місцях, тобто розвивати малий і середній бізнес. Але для суспільства такі підходи - це катастрофа. Крупний бізнес - це монополії, а де монополії - там відсутні ринкові механізми регулювання економіки.

Зрештою, влада має усвідомити, що дрібний підприємець - їй не ворог. Підприємці - самодостатні люди, які своєю працею наповнюють бюджет. Їм потрібно лишень створити рівні, чіткі та прозорі умови для розвитку. Якщо влада не має бажання допомагати, то хай хоч не заважає, і тоді бізнес сам спроможний саморегулюватись і розвиватись. Якщо створити для бізнесу такі умови, за яких він зможе працювати і розвиватись, заробляти гроші, то проблема несплати податків відпаде сама собою.

Павло Карпюк

Член Володимир-Волинської міської організації ВО "Свобода

загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.