Слов’янські вечорниці

«Тільки у сильному, здоровому тілі дух зберігає
рівновагу і характер розвивається у всій своїй
могутності»
Герберт Спенсер

Стало доброю традицією щомісяца проводити дискусійні зустрічі за різними темами, які підіймають учасники центру культури та духовності «Слов’янські вечорниці», що відбуваються в центральній міській бібліотеці.

Серед обговорених тем є такі: «Криза моралі», «Дорослі і діти», «Кодекс сім’і», «Тарас Шевченко і сучасність», «Лірика Сергія Есеніна», «Екологія і ми», «Наше здоров’е» та інші.

У серпні 2006 року вперше зібрались слов’янці на зустрічі «Слов’янськи вечорниці», що мала назву «Клуб сімейного дозвілля». З часом назва клубу переросла у центр культури та духовності, бо діяльність від діалогу, переросла в активну роботу. Тобто учасники клубу розпочали виконувати цілу низку заходів пов’язаних із збереженням культурної спадщини Слов’янська. А саме прибирали ландшафтний парк Словкурорту, поповнювали новими експонатами фонд краєзнавчого музею, передавали книги із власних бібліотек сільским та міським осередкам бібліотечної мережі, а також ветеранам війни і праці міста та району.

Крім цього постійно брали участь у благодійницьких акціях та не проходили повз проблем, які спонукають наших земляків. Словом «Слов’янськи вечорниці» продовжують свою культурну та гуманну місію на теренах рідного краю.

Напередодні Нового року в читальному залі Центральної міської бібліотеки відбулась чергова зустріч центру культури та духовності «Слов’янські вечорниці» за темою «Донецькі письменники».

Жителі міста і району, а також гості із Константинівки та Краматорська ознайомились із творчістю Володимира Сосюри, Миколи Рибалка, Павла Байдебури, Віктора Шутова, Івана Костирі, Григорія Кривди, Михайла Пляцьковського, Бориса Горбатова, Доната Патрича та іншими визначними авторами Донеччини.

Щомісяца у останню п’ятницю збираються прихильники прози і поезії, щоб почути і відчути справжні і дивовижні літературні простори, наповнені музикою і щирими спогадами.

І хоча є чимало сучасних творів, не менш актуальними залишаються митці минулого століття. Хіба можна забути книгу Івана Костирі «Дума про Донбас». Роздуми автора про історію рідного краю, образи героїв демонструють невичерпну енергію перемоги із труднощами і вірою у краще життя. А оптимізм, патріотизм та сила духу не потребує коментарів.

Безумовно цікаві і творчі заходи проходять, за словами учасників «Слов’янських вечорниць» інтелектуально та змістовно і мають розглядатися в контексті свого часу – класично та яскраво. Бо не тільки пізнавальний інтерес об’єднує шановних слов’янців, а й власні творчі доробки. Море позитивних емоцій надає спілкування зі творчістю Тетяни Боєвої та Сергія Семейка, Евгенії Корабльової і Володимира Глущенка, Тетяни Чорнобрової та Станіслава Малявка, а також молодих майстрів поетичного слова.

Крім дискусії також була приємна новина. Керівник міської журналіської організації Олег Зонтов передав до фонду центральної бібліотеки книгу киянина Олександра Балабка - «Київ, Ірининська, Лифарям» (Черновцы, «Берек»). Слід зазначити , що Олег Вячеславович, перебуваючи у Києві, зустрічався з письменником, публіцистом Олександром Балабко та передав йому екземпляр книги про нашого земляка поета-романтика Михайла Петренко, а той в свою чергу передав слов’янцям свою нову книгу про славетного і видатного танцюриста і хореографа-киянина Сергія Лифаря. Безперечно для шанувальників літератури це найкращій подарунок, а для бібліотеки найцікавіший художній твір із столиці нашої держави. Тож учасники центру «Слов’янськи вечорниці» у своїй діяльності, а точніше спілкуванні незабаром ознайомляться з унікальним та інтелектуальним дарунком Олександра Балабка.

Василь Чорнобровий,
член Національної спілки журналістів України
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.