В библиотеке пройдет презентация изданий Святогорского историко-архитектурного заповедника

Презентація видань відбудеться у приміщені Центральної бібліотеки м.Слов’янська 26 березня о 14.00.

На презентації будуть представлені два видання, що надійшли останнім часом до фондів ЦСПБ і надруковані спільно видавництвом «Донбас» і «Ваш Імідж» м. Донецька у грудні 2013 р.

1. Збірка «Святогірський альманах 2013» є щорічним науковим виданням Святогірського історико-архітектурного заповідника. В 2013 році виданий 8-й випуск збірки, який буде цікавий освітянам, краєзнавцям, всім, хто цікавиться останніми науковими результатами в галузі історичних і археологічних досліджень.

В Альманах 2013 року традиційно включені публікації за результатами археологічних досліджень 2013 року на пам’ятках Подінців’я (статті розділу «Археологічні дослідження»). Всього – 8 статей, авторами яких є і фахівці з м.Слов’янська і Слов’янського р-ну (Давиденко В.В., Зоря А.Н., Соловкін А.А., Полтавець С.М., Шамрай А.В.)

В розділі «Історичні дослідження. Музеєзнавство» надруковано 9 наукових статей, в тому числі останні дослідження науковців і краєзнавців з м.Слов’янська (колективна робота краєзнавців Духіна О.Й.Кіркача Г.М.Плахова О.В. щодо відображення Святих Гір у творах художників 19 ст. – М.Ткаченка і І Вельця; робота викладача інженерно-педагогичнох академії М.С.Рижкової щодо практики походів і екскурсій в Святі Гори наприкінці 19 ст.).

В додатку представлені дослідження присвячені 400 річчю Дому Романових (стаття Дєдова В.М.) і 100 річчю художника Кохана (повідомлення Духіна О.Й.). Більшість наданих матеріалів мають ілюстрації, які безумовно піднімають рівень статей і привабливість збірки. Всього в восьмий випуск наукових праць «Святогірський альманах 2013» залучено 19 статей і повідомлень 28 авторів – науковців Державного історико - архітектурного заповідника, Донецького національного університету, Донецького обласного краєзнавчого музею,інших науково-дослідних та музейних закладів України. За географічною ознакою матеріали представлені авторами з 11 міст Донецької, Харківської областей, м.Києва.
Редактор – упорядник збірки - провідний науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» В.М. Дєдов.

2. Каталог поштових листівок 19-20 ст. «Святі Гори» - є вже другим виданням такого роду, значно доповненим. В 1-му виданні, що вийшло в 1998 р. надруковано 87 листівок, в презентованому каталозі - 120 листівок з фондів Святогірського історико-архітектурного заповідника , а також приватних зібрань краєзнавців з м.Слов’янська Г.М.Кіркача і О.Й.Духіна.

Опубліковані листівки мають неабияке значення як мистецькі твори, які зафіксували вигляд визначних пам’яток історії, архітектури, мистецтва – Святогірської лаври і інших об’єктів культурної спадщини Святогір’я на різних етапах їх існування. Це видання присвячене 1025 – річчю хрещення Русі.

На презентації плануються виступи авторів і упорядників видань.

Провідний науковий співробітник
Святогірського історико-архітектурного заповідника.
Засл. працівник культури України В.М. Дєдов
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.