Якщо Ви змінили адресу або прізвище - звертайтеся до податкової

Відповідно до ст.70 Податкового Кодексу України, розділу IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, громадяни України ( далі - Державний реєстр), у яких змінилися реєстраційні дані ( місце проживання або прізвище (наприклад, у зв'язку зі вступом у шлюб ), повинні звернутися до органів податкової служби з метою внесення відповідних змін до облікової картки фізичної особи (далі - облікова картка).

Міністерство доходів і зборів України веде Державний реєстр фізичних осіб, як громадян України, так і іноземців та осіб без громадянства, які проживають або здійснюють свою діяльність в Україні.

Кожному громадянину присвоюється реєстраційний номер облікової картки (раніше він називався ідентифікаційним номером). Облікова картка містить інформацію: ПІБ, дату і місце народження, місце проживання, серію, номер свідоцтва про народження або паспорта, ким і коли виданий цей документ.

Якщо у людини відбулися зміни в реєстраційних даних, то йому необхідно протягом місяця, з моменту зміни, подати до органу податкової служби заяву за формою 5ДР, на підставі якої вносяться зміни до облікової картки, а також отримати картку платника податків з урахуванням внесених змін. Заяву ф.5ДР можна надати до районного органу податкової служби за місцем проживання, а також, в окремих випадках, за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування фізичної особи.

При наданні заяви ф.5ДР необхідно мати паспорт та реєстраційний номер облікової картки (він же - довідка про індивідуальний податковий номер). У певних випадках можуть пред'являтися інші реєстраційні документи (свідоцтво про народження дитини та паспорт батька при зміні місця проживання дитини; документ про шлюб або розлучення, рішення суду та інші - при зміні імені, прізвища, дати народження).

У відповідності з Податковим кодексом України, фізична особа несе відповідальність за достовірність інформації, яка надається для реєстрації у Державному реєстрі.

У разі порушення встановленого терміну і порядку надання інформації особа несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 85 грн., а якщо порушення відбудеться повторно протягом року, то штраф складе вже 170 грн.

Інформаційно – комунікаційний відділ Слов’янської ОДПІ
КОММЕНТАРИИ ВРЕМЕННО ОТКЛЮЧЕНЫ
загрузка...

Copyright © 2010-2018 “Газета объявлений”. Все права защищены.
Позиция редакции не всегда совпадает с мнением авторов публикаций.
Условия использования материалов, размещенных на сайте slavinfo.dn.ua.